Jak pracovat s tlakovou myčkou

S tlakovou myčkou Kärcher se zbavíte nečistot, prachu, mastnoty, rzi i mechu. Pomůže vám umýt jízdní kolo, motorku i auta, ale také terasu, ploty, zídky, fasády, okapy či vrata. Nápomocná však bude i při čištění zahradního nábytku, zahradního nářadí nebo třeba bazénu. Proč upřednostnit tlakovou myčku před zahradní hadicí a zahradní pistolí? Tlakový čistič Kärcher je ekonomický - šetří čas i peníze, efektivní - vše zvládnete rychleji a bez námahy, ekologický - šetří vodu až o desítky procent. 

Jak tlakovku správně zapnout

Stačí malá chyba a wapku si zbytečně poškodíte. Vyplatí se proto znát pár jednoduchých pravidel. To nejzásadnější je při spuštění připojit myčku k vodovodnímu kohoutku a NEJDŘÍV PUSTIT VODU! Poté stiskněte pistoli a jakmile voda sama začne vytékat, teprve potom stroj spínačem zapněte. Kdyby běžel stroj nasucho, zničíte čerpadlo. V případě, že nasáváte vodu z nádrže, sudu, platí to samé. Je nutné přívodní hadici nejdřív ručně naplnit vodou, třeba z konve.

Jak zavodnit tlakovou myčku

Tipy a doporučení při práci s tlakovou myčkou

Tipy a doporučení při práci s tlakovou myčkou
  • Před každým použitím tlakové myčky přístroj nejprve zavodněte. Zkontrolujte, že vytéká souvislý tok vody
  • Pokud nasáváte vodu ze zdroje vody jako např. barelu, nádrže pomocí běžné hadice, doporučujeme zapojit tzv. předfiltr pro eliminaci nežádoucích nečistot. Lze použít hadici opatřenou předfiltrem. Stroj by neměl stát více než 0,5 m nad odběrným místem.
  • Před použitím nástavce na čištění ploch odstraňte větší a pevné nečistoty (kameny apod.), které by mohly poškodit jeho trysky.
  • U rotačního paprsku, obzvlášť u nejvyššího tlaku dávejte pozor na nastavení správného paprsku, především u citlivých povrchů, u kterých by se mohl povrch zničit. 
  • Pravidelně kontrolujte a čistěte filtr odšroubováním vodní přípojky. Filtr vyndáte pomocí plochých kleští a doporučujeme propláchnout čistou vodou.
  • Po skončení práce vypněte tlakovou myčku a sundejte pracovní nástavec a odtlakujte (zmáčkněte spoušť sundáním pracovního nástavce a zmáčkněte spoušť tlakové pistole). 
  • Nenechávejte tlakovou myčku přes zimu v mrazu, současně nedoporučujeme používání tlaková myčky v teplotách pod 0 °C.
    Trysky ukládejte výstupem vzhůru. Předejdete tak tvorbě vodního kamene a tím zneprůchodnění trysky.

  • Doporučujeme, aby vzdálenost od předmětu, který se má čistit, byla 12 a 40 cm.

Obecné dotazy na tlakové myčky

  • Kolik vody spotřebuje tlakový čistič?
    Vysokotlaké vysavače Kärcher pro soukromé uživatele mají vždy odběr vody dle modelu mezi 230 až 600 l/h (zahradní hadicí proudí cca 3 500 litrů vody za hodinu). Vysokotlaký čistič tak šetří peníze a životní prostředí.

  • Lze rychlejším čištěním ušetřit také vodu?
    Ve vysokotlakém čističi pracuje elektricky poháněné čerpadlo, které mnohonásobně zvyšuje tlak vody - až na 195 bar. Pod tímto tlakem je voda poháněna vysokotlakou hadicí k pracovnímu nástavci, kde vystupuje z trysky v podobě ostrého, spojeného paprsku a tím vyvíjí nesmírnou čisticí sílu. Pokud se nestiskne ruční pistole, čerpadlo se automaticky vypne. Tak zvládnete čištění rychleji než běžnými metodami a ještě při tom budete mít nízkou spotřebu vody

  • Může tlaková myčka nasávat vodu ze sudu?

    Ano. Pro řadu tlakových myček K 4 až K 7 byste měli použít sací hadici s filtrem (číslo dílu: 2.643-100.0), nebo pokud máte vlastní hadici, stačí filtr (číslo dílu: 4.730-059.0). Připevněte sací hadici k přívodu vody na přístroji. Druhý konec ponořte do sudu s dešťovou vodou. Připojte vysokotlakou hadici k přístroji. Než zapnete přístroj, odstraňte z tlakové pistole pracovní nástavec, stiskněte poušť tlakové pistole a uveďte tlakovou myčku do chodu. Vzduch, který se nachází v tlakové myčce může snadnou uniknout a vysokotlaký čistič začne nasávat vodu. Tlakové myčky K2 Battery/Battery set v sobě již mají zabudované filtry a též je lze využít spolu s dešťovou vodou. Přístroj by neměl stát více než 0,5 m nad odběrným místem.

  • Mohu použít jakýkoli čisticí prostředek?
    Čisticí prostředky Kärcher jsou přesně sladěné s našimi přístroji. Při použití jiných čisticích prostředků než značky Kärcher zaniká vaše právo na uplatnění záruky.

  • Jaký čistič povrchu je vhodný pro můj tlakový čistič?
    Čistič povrchu T 5 lze použít pro všechny přístroje tříd K 2 až K 7. Čistič povrchu T 7 je vhodný jen pro přístroje tříd K 4 až K 7.

  • Co dělat, když se stroj vypíná nebo zasekává?
    Vyčistěte pracovní nástavec.
    Zkontrolujte, zda používáte správný pracovní nástavec nebo příslušenství.
    Ověřte, zda do přístroje proudí dostatečné množství vody.

  • Co dělat, když myčka nenasává žádný přípravek?
    Vyčistěte pracovní nástavec.
    Zkontrolujte, zda používáte správný pracovní nástavec nebo příslušenství.
    Ověřte, zda do přístroje proudí dostatečné množství vody.

Použití tlakové myčky Kärcher

Poradíme vám, jak správně pracovat s tlakovou myčkou a jak o ni pečovat. Napište nám

Odesláním formuláře souhlasím s tím, aby společnost Sedláček s.r.o. jako správce zpracovávala mé osobní údaje uvedené v tomto formuláři za účelem zodpovězení dotazu. Další informace ke zpracování naleznete v Informacích o Ochrana osobních údajů.