KÄRCHER

KÄRCHER

Kärcher Center Sedláček

Společnost Kärcher je předním světovým výrobcem čisticí techniky a jedničkou v oblasti čištění především díky své vynalézavosti a špičkové výkonnosti. Ať už před Vámi stojí malý nebo velký úkol v oblasti čištění, nabízí Vám to správné a efektivní řešení. Šikovné pomocníky pro domácnost poznáte podle barvy: žluté stroje se standardní výbavou a bílé prémiové stroje s rozšířenou výbavou. Umíme také uspokojit nároky profesionálů: malých řemeslníků i specialistů z oblasti průmyslu. Naše profesionální řada se prezentuje v antracitové barvě.

Kärcher stroje do domácnosti i pro profesionální použití

Z historie

Z historie Kärcher
Z historie Kärcher

Zakladatel pan Alfred Kärcher sledoval cíl vždy hledat nová řešení pro každou výzvu. Tohoto inovativního ducha si společnosti Kärcher udržela dodnes. Každý den na tom pracuje více než 1 000 zaměstnanců ve výzkumu a vývoji po celém světě. 

Alfred Kärcher patřil ve své době k opravdu velkým vynálezcům.

 • Po jedenácti letech ve společnosti svého otce založil v roce 1935 inženýr Alfred Kärcher svůj vlastní podnik ve Stuttgartu, kde vyráběl vlastní výrobky na úseku tepelné techniky a uváděl je na trh. V roce 1939 se společnost Kärcher přesunula do Winnendenu, kde sídlí dodnes.
 • Na začátku války byla společnost začleněna do zbrojního průmyslu a mimo jiné vyrábí pro Luftwaffe ohřívače do kabin a zařízení pro odmrazování křídel a ocasních jednotek pro letectvo. 
 • V roce 1950 přišel Alfred Kärcher s průlomem v čistící technice. Vyvinul první evropský vysokotlaký čistič s ohřevem, jehož konstrukce ohřevu vody dodnes tvoří základ všech hořáků.
 • Po smrti Alfreda Kärchera v roce 1959 převzala vedení společnosti jeho žena Irene Kärcher a po ní její děti Johannes Kärcher a Susanne Zimmermann von Siefart.
 • Již ve 30. letech 20. století byly výrobky Kärcher žádané i za hranicemi státu. Vývoz zpočátku probíhal centrálně přes Winnenden. Založení první zahraniční společnosti ve Francii v roce 1962 znamenalo počátek internacionalizace. Následují závody v Rakousku a ve Švýcarsku.

 

 

V roce 1974 přišel odvážný krok ...

Kärcher se podílí na čištění kulturních památek po celé zemi
Kärcher se podílí na čištění kulturních památek po celé zemi
 • V roce 1974 se vedení společnosti rozhodlo podniknout odvážný krok – zaměřit se na vysokotlakou technologii pro profesionální uživatele a žádné další produktové skupiny již nenabízet. V tomto roce se také změnila barva strojů z modré na dnešní světově proslulou žlutou, která se v kombinaci s barvou černou stala světovým trendem této značky.
 • Následovalo rozšíření spektra výrobků i na veškerou základní potřebu v oblasti čištění v rámci dopravy a budov. Nabídka se postupně rozšiřovala o vysavače mokrých/suchých nečistot, zametací a podlahové mycí stroje s odsáváním, mycí linky pro vozidla, parní čističe, čisticí prostředky a také zařízení pro recyklaci vody a úpravny pitné vody.
 • V roce 1975 se otevírá první výrobní závod mimo Německo - v Brazílii. O deset let později již bylo založeno 16 prodejních společností, mimo jiné v Severní Americe, Africe a Austrálii. Během několika let se firma Kärcher rozrůstala po celém světe a v roce 2012 byla společnost Kärcher zastoupena v 57 zemích vlastními dceřinými společnostmi a v zahraničí dosahovala 85 % veškerého obratu.
 • Čištění sochy Krista
  Vyčištěním sochy Krista v Rio de Janeiro zahájila společnost Kärcher v roce 1980 kulturní sponzorství. Od té doby bylo po celém světě vyčištěno více než 140 kulturních památek. Např. Brandenburská brána v Berlíně, socha Svobody v New Yorku nebo i Národní muzeum v Praze. 
 • V roce 1984 představila společnost Kärcher první přenosný vysokotlaký čistič na světě pro domácnosti. Motto „Čistěte vysokým tlakem - jako profesionálové“ získalo v prvním roce více než 5 000 kupujících. S celkovým počtem více než 300 000 prodaných kusů představuje inovativní model „HD 555“ základní kámen obchodu pro koncové zákazníky. Produkt značky Kärcher se poprvé objevil v hobby marketech.
 • V roce 1986 uvedla společnost na trh první podlahový mycí stroj BR 450

Zápis do Guinessovy knihy rekordů i důraz na ekologickou účinnost

Akce čištění na Svatopetrském náměstí v Římě pomocí strojů Kärcher byla zapsána do Guinessovy knihy rekordů.
Akce čištění na Svatopetrském náměstí v Římě pomocí strojů Kärcher byla zapsána do Guinessovy knihy rekordů.
 • Společnost Kärcher je díky nově založené zahraniční společnosti v Japonsku poprvé v roce 1988 zastoupena na všech pěti kontinentech.
 • V následujících letech Kärcher vstoupil do světa komunální techniky. Získal mnoho ocenění a akce čištění na Svatopetrském náměstí v Římě byla zapsána do Guinessovy knihy rekordů.
 • V roce 2003 byl uveden první plně autonomní čisticí robot pro domácnosti RC 3000 a od roku 2007 se sortiment rozšířil i do oblasti zahradnictví s výrobou čerpadel pro zavlažování, odvodňování a zásobování domácností vodou.
 • Kärcher úspěšně zavádí řešení pro čištění oken v roce 2008. Uvedením prvního okenního vysavače WV 50 zaplňuje společnost Kärcher mezeru na trhu
 • V roce 2011 přichází na trh první modelová řada efektivně využívající zdroje. Spotřebiče potřebují méně energie a vody, jsou vyrobeny z recyklovaného materiálu a jsou nejméně z 90 procent znovu použitelné.
 • Od stejného roku podporuje společnost Kärcher SOS dětské vesničky finančně, vlastní technologií a odborností. 
 • Do koncernu Kärcher patří také od roku 2011 společnost WOMA GmbH, která je předním výrobcem čerpadel a přístrojů s nejvyšším tlakem a Ringler - průmyslové vysavače
 • K další změně barvy dochází v roce 2013. Stroje pro profesionální použití již nejsou žluté, ale antracitové. To usnadňuje jejich rozlišení od produktů pro soukromé uživatele, které zůstávají nadále žluté. Antracitová také nenápadně zapadá do okolního prostředí a je méně citlivá na nečistoty.

Se značkou Kärcher již více než 25 let na trhu

Sedláček KÄRCHER již více než 25 let na trhu
Sedláček KÄRCHER již více než 25 let na trhu

V roce 1994 jsme zahájili obchodní činnost v čele s výrobky pro čistění a úklid značky Kärcher a v krátkém čase se činnost rozšířila o půjčovnu čisticích strojů a služby v úklidu a čištění. V dalším období bylo naším cílem zkvalitnit všechny činnosti, rozšířit spektrum služeb i zboží tak, abychom vytvořili komplexní řešení pro zákazníka. Hobby a profi čisticí a úklidová technika Kärcher byla doplněna dalším čistícím a hygienickým sortimentem značek Kimberly-Clark, Tork, Kimicar a Eastmop tak, aby svou šíří vyřešila veškeré požadavky zákazníka.

Sídlo společnosti Sedláček s.r.o. je od počátku činnosti v Příbrami. Významnou události bylo přemístění do vlastního areálu v roce 2002, kde se nachází administrativní část, showroom, vzorková hala, skladové a servisní prostory a prostory pro školení. Vše s možností pohodlného parkování na vlastním parkovišti. Podobný areál v podobě pobočky vznikl v roce 2007 v Plzni. V roce 2010 jsme se v rámci Plzně přemístili do nově postavené provozovny, která již nese oficiální název KÄRCHER CENTRUM SEDLÁČEK.

 

Kärcher stroje do domácnosti i pro profesionální použití

Můžeme vám pomoci něco najít?