Řešení osobní i průmyslové hygieny a čistoty. Zastoupení značek Karcher - vysokotlaké mycí stroje, vysavače, podlahové mycí a zametací stroje. KIMBERLY CLARK - dávkovače, mýdlo, toaletní papír, papír. ručníky, průmyslové utěrky, pracovní obleky a rukavice.

Typ zobrazení:
kategorie půjčovna
Zelená linka: 800 190 190 Kontaktujte nás na Facebooku Jednorázové služby Jednorázové služby

Aktualita - detail

Parním čističem proti koronaviru

27.08.2020

Parním čističem proti koronaviru

Čištění párou eliminuje 99,999 % obalených virů*

Praha, 2. dubna 2020 - Kärcher nechal testovat v nezávislé laboratoři v Německu, jak jsou jeho parní čističe účinné v boji proti virům. Laboratorní testy potvrdily, že při správném používání odstraní přístroje z tvrdých povrchů až 99,999 % obalených virů*, jako je koronavirus nebo chřipka, a 99,99 % běžných domácích bakterií**. Dezinfekční prostředky by měly být v současnosti vyhrazeny primárně pro ambulantní a lůžkovou péči, a na trhu je jich stále nedostatek. Parní čističe tak mohou účinně pomoci přispět k obecné hygieně – jak v domácnostech, tak v komerčním a průmyslovém použití.

Čištění párou po dobu 30 sekund eliminuje 99,999 % obalených virů*

Obalené viry, jako je koronavirus SARS-CoV-2, mohou být neutralizovány při vysokých teplotách. Protože viry nejsou bakterie ani živé organismy, odborníci hovoří také o inaktivaci virů. V laboratoři byl na tvrdý povrch distribuován certifikovaný testovací virus (Modified-Vaccinia-Ankara-Virus), který je reprezentativní pro obalené viry. Tato oblast byla poté vyčištěna ruční tryskou parního čističe a příslušným potahem z mikrovlákna. Bylo prokázáno, že významného snížení až o 99,999% obalených virů lze dosáhnout při maximálním tlaku páry a s dobou čištění 30 sekund na jedné ploše.

Kärcher testoval parní čističe pro domácí použití i stroje pro profesionální použití. Ať už je pára produkována v kotli nebo v průtokovém ohřívači vody, nemá to vliv na výsledek v boji proti viru; obě technologie dosáhly v laboratoři srovnatelného výsledku.

Pravidla pro účinné čištění párou

Na výstupu z trysky přístroje dosahuje pára přibližně 100°C. Aby bylo možné účinně bojovat proti virům, musí být tryska vedena přímo nad povrchem. Čím dále je od čištěného povrchu, tím se teplota dopadající páry snižuje. Je také důležité zajistit dostatečné trvání čištění a zvolit dobu napařování 30 sekund na jedné oblasti s maximálním stupněm páry. Použité potahy z mikrovlákna je nutné po dokončení úklidu vyprat při teplotě nejméně 60°C standardním pracím programem (nikoli Eco).

Vedlejší účinky, které uvítáte

Parní čističe pro svou práci potřebují pouze elektřinu a vodu. Lze je používat téměř neomezenou dobu a nevyžadují žádné dezinfekčních ani čisticí prostředky, ty jsou v případě páry vyloženě nežádoucí. Díky tomu, že parní čističe nepracují s chemickými čisticími prostředky, jsou během úklidu ochráněny i dýchací cesty uživatelů a samotná pára zajišťuje v místnosti příjemné klima. Rovněž je zabráněno potenciálně alergickým reakcím ze zbytků čisticích prostředků, např. pro děti, které si hrají na podlaze. Osoby trpící alergiemi těží ze skutečnosti, že pára váže prach a snižuje tak rozptyl alergenů.

Při správném použití eliminují parní čističe Kärcher až 99,999% obalených virů *, jako je koronavirus nebo chřipka, a 99,99% běžných domácích bakterií ** z tvrdých povrchů.

Parní čističe a parní vysavače potřebují pouze elektřinu a vodu. Lze je používat téměř po neomezenou dobu.

* Testy ukázaly, že při bodovém čištění po dobu 30 sekund při max. výkonu páry s parním čističem Kärcher lze odstranit 99,999% obalených virů, jako je koronavirus nebo chřipka (s výjimkou viru hepatitidy B) na běžných hladkých površích v domácnosti (testovací zárodek: Modified-Vaccinia-Ankara Virus).

** Při důkladném čištění s parním čističem Kärcher bude 99,99% všech běžných domácích bakterií zničeno na běžných hladkých tvrdých površích v domácnostech za předpokladu, že rychlost čištění je max. 30 cm / s při použití max. výkonu páry (testovaný zárodek: Enterococcus hirae). 99,999% s profesionálními parními čističi SG (V) podle EN 16615: 2015-06, PVC podlaha, testovací bakterie: Enterococcus hirae ATCC 10541.

Více informací o parních čističích najdete na webu
https://www.sedlacek-karcher.cz/domaci-technika/parni-cistice/kat-428.htm

Zpět na aktuality
Zapomenuté heslo

Vysokotlaký mycí stroj Kärcher HD 5/15 C Plus

Vysokotlaký mycí stroj Kärcher HD 5/15 C Plus

bez DPH: 15 650 Kč

další akce
Vysavač KÄRCHER VC 5 Cordless Premium White

Vysavač KÄRCHER VC 5 Cordless Premium White

bez DPH: 8 091 Kč

další novinky
Dešťové čidlo KÄRCHER

Dešťové čidlo KÄRCHER

bez DPH: 1 000 Kč

další výprodej

Sedláček s.r.o. - Česky Sedláček s.r.o. - English Sedláček s.r.o. - Deutsch Sedláček s.r.o. - Russia Sedláček s.r.o. - Francais Sedláček s.r.o. - Espanol Sedláček s.r.o. - Italiano Sedláček s.r.o. - Slovensky Sedláček s.r.o. - Polski
homepage naše společnost služby půjčovna servis zaměstnání obchodní podmínky náhradní plnění dotazy aktuality mapa kontakt
Kärcher čističe pro profesionály :: Kärcher pro dům a zahradu :: Cestování na motorkách :: Relaxujte jako nikdy předtím