TLO 18-32 Battery

59690130 (09/19)
59690130 (09/19)
Před prvním použitím přístroje si přečtěte tyto bezpečnostní pokyny a původní návod k používání, bezpečnostní pokyny přiložené k akumulátorovému bloku a přiložený původní návod k používání pro akumulátorový blok / nabíječku. Řiďte se jimi. Uschovejte brožury pro pozdější použití nebo pro dalšího vlastníka.
Kromě pokynů v návodu k použití musíte dodržovat všeobecné zákonné bezpečnostní předpisy a předpisy pro prevenci úrazů.
Upozornění na bezprostředně hrozící nebezpečí, které vede k těžkým úrazům nebo usmrcení.
Upozornění na možnou nebezpečnou situaci, která může vést k těžkým úrazům nebo usmrcení.
Upozornění na možnou nebezpečnou situaci, která může vést k lehkým úrazům.
Upozornění na možnou nebezpečnou situaci, která může vést ke vzniku věcných škod.
Přečtěte si všechny bezpečnostní pokyny a varování.
Opomenutí při dodržování těchto bezpečnostních upozornění a pokynů může vést k úrazu elektrickým proudem a /nebo k těžkým úrazům. Uschovávejte všechny bezpečnostní pokyny a varování pro pozdější použití.
Pojem „elektrické nářadí“ uvedený v bezpečnostních pokynech platí pro elektrické nářadí napájené ze sítě (síťovým kabelem) a elektrické nářadí napájené baterií (bez síťového kabelu).
Bezpečnost na pracovišti
Udržujte své pracoviště čisté a dobře osvětlené. Nepořádek nebo neosvětlená pracovní oblast mohou být příčinou nehody.
S elektrickým nářadím nepracujte ve výbušném prostředí, v němž se nacházejí hořlavé kapaliny, plyny či prach. Při práci s elektrickým nářadím vznikají jiskry, které mohou způsobit vznícení prachu či výparů.
Udržujte děti a ostatní osoby při používání elektrického nářadí mimo vymezenou pracovní oblast. Vlivem nepozornosti může dojít ke ztrátě kontroly nad používaným přístrojem.
Elektrická bezpečnost
Připojovací zástrčka elektrického nářadí musí odpovídat velikosti zásuvky. Zástrčku nijak neupravujte. U elektrického nářadí s ochranným uzemněním nepoužívejte žádné upravené zástrčky. Tím, že používáte neupravené zástrčky a příslušné zásuvky, se snižuje riziko úrazu elektrickým proudem.
Zabraňte tělesnému kontaktu s uzemněnými povrchy, jako jsou potrubí, topení, sporáky a ledničky. Existuje zvýšené riziko úrazu elektrickým proudem, pokud je vaše tělo uzemněno.
Chraňte elektrické nářadí před deštěm nebo mokrem. Vniknutí vody do elektrického nářadí zvyšuje riziko úrazu elektrickým proudem.
Nepoužívejte kabel k nošení elektrického nářadí, jeho zavěšení nebo vytahování zástrčky ze zásuvky. Udržujte kabel v dostatečně vzdálenosti od zdrojů horka, oleje, ostrých hran nebo od pohybujících se částí přístroje. Poškozené nebo zamotané připojovací kabely zvyšují riziko úrazu elektrickým proudem.
Pokud pracujete s elektrickým nářadím venku, používejte pouze prodlužovací kabel určený i do venkovních prostor. Použití prodlužovacího kabelu určeného do venkovních prostor snižuje riziko úrazu elektrickým proudem.
Pokud je práce s elektrickým nářadím ve vlhkém prostředí nevyhnutelná, používejte proudový chránič. Použití proudového chrániče zmenšuje riziko úrazu elektrickým proudem.
Bezpečnost osob
Buďte opatrní, dávejte pozor při tom, co děláte, a při práci s elektrickým nářadím používejte zdravý rozum. Nepoužívejte elektrické nářadí, jste-li unavení či pod vlivem omamných látek, alkoholu nebo léků. Jediný okamžik nepozornosti při používání elektrického nářadí může vést k utrpění vážného zranění.
Používejte osobní ochranné pracovní prostředky a vždy ochranné brýle. Používání osobních ochranných pracovních prostředků, např. prachové masky, protiskluzové obuvi, ochranné přilby či ochrany sluchu, vždy v závislosti na druhu a použití elektrického nářadí, snižuje riziko zranění.
Zabraňte náhodnému uvedení do provozu. Než jej zapojíte do elektrického napájení anebo baterie, budete zvedat či přenášet, ujistěte se, že je elektrické nářadí vypnuto. Pokud máte u elektrického nářadí při jeho přenášení prst na spínači či máte přístroj zapnut v elektrickém napájení, můžete tím způsobit úrazy.
Než elektrické nářadí zapnete, dejte pryč seřizovací nářadí nebo klíč. Nářadí či klíč, které se nacházejí v rotující části přístroje, může způsobit zranění.
Vyvarujte se abnormálnímu držení těla. Zaujměte bezpečný postoj a udržujte vždy rovnováhu. Díky tomu budete schopni elektrické nářadí lépe zvládnout v neočekávaných situacích.
Používejte vhodné oblečení. Nenoste volné oblečení nebo šperky. Udržujte vlasy, oblečení a rukavice pryč od pohybujících se dílů. Volné oblečení, rukavice, šperky nebo dlouhé vlasy mohou být zachyceny pohybujícími se díly.
V případě, že lze připojit zařízení na odsávání a zachycování prachu, ujistěte se, že jsou tato zařízení připojena a správně používána. Použití odsávání prachu může snížit ohrožení prachem.
Použití elektrického nářadí a zacházení s ním
Nepřetěžujte přístroj. Používejte ke své práci pouze k tomu určené elektrické nářadí. S odpovídajícím elektrickým nářadím se vám bude v dané oblasti výkonu pracovat lépe a bezpečněji.
Nepoužívejte elektrické nářadí, které má závadu na spínači. Elektrické nářadí, které nelze zapnout či vypnout, je nebezpečné a musí se opravit.
Vytáhněte zástrčku ze zásuvky a/nebo vyjměte akumulátor předtím, než začnete provádět nastavení přístroje, měnit díly příslušenství nebo přístroj odložíte. Toto preventivní opatření brání nechtěnému spuštění elektrického nářadí.
Elektrické nářadí, které nepoužíváte, udržujte z dosahu dětí. Nedovolte, aby přístroj používaly osoby, které s ním nejsou obeznámeny nebo si nepřečetly tyto pokyny. Elektrické nářadí je nebezpečné, pokud je používáno nezkušenými osobami.
Údržbu elektrického nářadí provádějte pečlivě. Zkontrolujte, zda pohyblivé díly fungují správně a nezasekávají se, a zda nejsou díly rozbité nebo tak poškozené, že by znemožňovaly správnou funkci elektrického nářadí. Poškozené díly nechejte před použitím přístroje opravit. Příčinou mnoha úrazů je špatná údržba elektrického nářadí.
Řezné nástroje udržujte ostré a čisté. Řádně udržovaný řezný nástroj s ostrými řeznými břity se méně zasekává a snáze se s ním vede řez.
Elektrické nářadí, příslušenství, držáky nástrojů atd. používejte podle těchto pokynů. Zohledněte přitom pracovní podmínky a prováděné činnosti. Použití elektrického nářadí pro jiné než předpokládané účely může vést ke vzniku nebezpečných situací.
Používání a údržba akupacků
Akupack nabíjejte pouze nabíječkami schválenými výrobcem. Nabíječky, jež nejsou vhodné pro příslušný akupack, mohou způsobit požár.
Přístroj používejte pouze s vhodným akupackem. Používání jiného akupacku může způsobit úrazy nebo požár.
Při nepoužívání držte akupack z dosahu kovových předmětů jako jsou kancelářské sponky, mince, klíče, hřebíky, šrouby nebo jiné drobné kovové předměty, které mohou způsobit zkrat. Zkrat může způsobit požár nebo výbuch.
Za určitých okolností může z akupacku unikat kapalina (elektrolyt). Zamezte kontaktu s ní. Pokud se dostanete do kontaktu s kapalinou, omyjte ji z pokožky řádně vodou. Pokud se vám kapalina dostane do očí, vyhledejte neprodleně lékařskou pomoc. Akumulátorová kapalina může způsobit podráždění pokožky nebo popáleniny.
Servis
Své elektrické nářadí nechávejte opravit pouze kvalifikovaným odborným personálem a pouze s použitím originálních náhradních dílů. Tím se zajistí, že zůstane zachována bezpečnost přístroje.
Přístroj má pevnou délku 0,91 m.
Vážná zranění způsobená nesoustředěnou prací. Nepoužívejte přístroj, pokud jste pod vlivem drog, alkoholu nebo léků nebo jste unavení.
Přístroj není určen k tomu, aby jej používaly děti nebo osoby s omezenými tělesnými, smyslovými či duševními schopnostmi nebo osoby, jenž nejsou seznámeny s těmito pokyny. Místní předpisy mohou omezovat věk obsluhy přístroje.
Nepoužívejte přístroj, pokud hrozí nebezpečí blesku.
Nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Nepracujte s přístrojem v okruhu 10 m okolo nadzemního vedení
Zajistěte, aby byla všechna ochranná zařízení a rukojeti řádně a bezpečně upevněné a v dobrém stavu.
Dbejte na stabilní postoj, čistotu pracoviště a naplánujte si ústupovou cestu před padajícími větvemi, dříve než začnete přístroj používat.
Přístroj držte vždy oběma rukama. Jednou rukou držte přední rukojeť. Druhou rukou držte zadní rukojeť, ovládejte tlačítko na odjištění a hlavní spínač.
Při práci se zařízením noste dlouhé těžké kalhoty, oblečení s dlouhým rukávem a neklouzavé boty. Nepracujte bosi. Noste sandály ani šortky. Nenoste volné oblečení nebo oblečení se šňůrkami a pásky.
Nebezpečí zpětného rázu v důsledku ztráty rovnováhy. Vyvarujte se abnormálnímu držení těla, zaujměte bezpečný postoj a udržujte vždy rovnováhu.
Před uvedením zařízení do provozu vyměňte opotřebované nebo poškozené součásti.
Nebezpečí zranění. Neprovádějte na přístroji žádné změny. Nepoužívejte přístroj k pohonu nástavbových dílů nebo přístrojů, které nejsou doporučeny výrobcem přístroje.
Přístroj používejte pouze za denního světla nebo při dobrém umělém osvětlení.
Pokud řezací mechanismus nefunguje správně, nesmíte přístroj používat.
Za účelem chránit se před padajícími větvemi, nestůjte pod řezanou větví nebo větvičkou.
Nedržte nůžky na větve v úhlu větším než 60 ° k zemi.
Mezi čelistí a nožem se může zachytit řezaný materiál a další materiál. Zajistěte, aby se na přístroji nenacházely řezané materiály nebo jiné materiály.
Nebezpečí zranění následkem dlouhého, nepřerušovaného používání přístroje. Při práci s přístrojem zařazujte pravidelné přestávky.
Před spuštěním se ujistěte, že je přístroj správně napolohovaný.
Vypněte přístroj, vyjměte akumulátorový blok a ujistěte se, že jsou všechny pohyblivé části zcela zastavené:
Než budete přístroj čistit nebo odstraňovat zablokování.
Nenechávejte přístroj bez dozoru.
Než začnete montovat nebo odstraňovat nástavbové díly.
Než začnete přístroj kontrolovat, provádět údržbu nebo práce na přístroji.
Používejte plnou ochranu očí a sluchu.
Přístroj skladujte pouze ve vnitřních prostorách.
Těžká zranění následkem nedbalosti, když se na základě častého používání s přístrojem důvěrně obeznámíte.
Během řezání zajistěte, aby se v pracovní oblasti nezdržovali žádné osoby, děti a zvířata.
Nebezpečí zranění, když se napnutá větev při řezání vymrští zpět.
Ostrá řezná hrana snižuje riziko poranění a zvyšuje řezný výkon. Řeznou hranu udržujte ostrou a čistou a postupujte podle pokynů pro olejování a výměnu dílů příslušenství.
Zkontrolujte přístroj před každým použitím a po každém nárazu z hlediska poškození. Poškozené díly musí opravit nebo vyměnit výhradně autorizovaný zákaznický servis.
V případě pádu stroje, nárazu stroje nebo zjištění neobvyklých vibrací přístroj okamžitě zastavte a zkontrolujte, zda nevykazuje žádné škody, respektive identifikujte příčinu vibrací. Případné škody nechte opravit autorizovaným zákaznickým servisem nebo zajistěte výměnu přístroje.
Nebezpečí poranění a poškození přístroje v případě údržby a opravy nekvalifikovaným personálem. Servisní a údržbářské práce na tomto přístroji vyžadují zvláštní ochranu a znalosti a smí je provádět jen odpovídajícím způsobem kvalifikovaný a speciálně vyškolený odborný personál.
Nebezpečí poranění v důsledku nesprávné obsluhy. Tento návod k použití si uschovejte, pravidelně si jej přečtěte a používejte k poučení ostatních lidí, jak přístroj používat. Při půjčování nebo přenášení přístroje přikládejte i tento návod k použití.
Kluzké rukojeti a úchopné plochy brání bezpečnému ovládání a kontrole přístroje v nečekaných situacích. Udržujte rukojeti a úchopné plochy suché, čisté a neumazané olejem nebo mazivem.
Před zahájením práce zajistěte, že jsou všechna ochranná zařízení řádně připevněna a plně funkční.
Než začnete přístroj kontrolovat, čistit nebo provádět údržbu, vypněte motor, vyjměte akumulátor a ujistěte se, že jsou všechny pohyblivé části zcela zastavené.
Servisní a údržbářské práce na tomto přístroji vyžadují zvláštní péči a znalosti a smí je provádět jen odpovídajícím způsobem kvalifikovaný odborný personál. Přístroje předejte za účelem údržby do autorizovaného zákaznického servisu.
Kontrolujte v pravidelných intervalech, zda jsou čepy, matice a šrouby pevně utaženy, abyste zajistili, že zařízení bude v bezpečném stavu.
Používejte výhradně náhradní díly, příslušenství a nástavce schválené výrobcem. Originální náhradní díly, příslušenství a nástavce zaručují bezpečný a bezporuchový provoz přístroje.
Poranění a poškození přístroje v případě, že chemikálie poškodí, změkčí nebo zničí plastové díly. Zabraňte kontaktu plastových dílů s brzdovou kapalinou, benzínem, produkty na bázi ropy, odstraňovačem rzi atd.
Výrobek očistěte po každém použití měkkou suchou utěrkou.
K čištění plastových dílů nepoužívejte rozpouštědla, neboť narušují materiály použité na přístroji. Nečistoty jako je prach, olej a mazivo odstraňujte suchým hadříkem.
Smíte provádět jen nastavení a opravy popisované v tomto návodu k použití. Pro opravy nad tento rámec kontaktujte svůj autorizovaný zákaznický servis.
Abyste zajistili dlouhou a spolehlivou životnost přístroje, měli byste pravidelně provádět údržbářská opatření popsaná v návodu k použití.
Vypněte přístroj, nechejte ho vychladnout a vyjměte akupack předtím, než ho uskladníte nebo budete přepravovat.
Nebezpečí poranění a poškození přístroje. Při přepravě zajistěte přístroj proti pohybu nebo pádu.
Odstraňte z přístroje všechna cizí tělesa předtím, než ho budete přepravovat nebo uskladňovat.
Výrobek očistěte po každém použití měkkou suchou utěrkou.
Přístroj uložte na suchém a dobře větraném místě, kam nemají přístup děti. Přístroj držte z dosahu korozivních látek, jako jsou zahradní chemikálie.
Neskladujte přístroj venku.
I když bude přístroj používán podle předpisů, přetrvávají některá zbytková rizika. Při používání zařízení mohou vzniknout následující rizika:
Vibrace mohou způsobit zranění. Pro každou práci použijte správný nástroj, použijte příslušné rukojeti a omezte pracovní dobu a expozici.
Těžké úrazy následkem kontaktu s řeznými nástroji. Řezací nástroje držte v bezpečné vzdálenosti od rukou a nohou. Používejte chránič nože, když přístroj nepoužíváte, i během krátkého přerušení práce.
Zranění vlivem vymrštěných předmětů, např. pilin a úlomků.
Delší doba používání přístroje může vést ke vzniku oběhových problémů u předních končetin v důsledku vibrací. Všeobecně platnou dobu používání nelze stanovit, protože ji ovlivňuje více faktorů:
Osobní predispozice ke špatnému oběhu (často studené prsty, mravenčení v prstech)
Nízká teplota prostředí. Používejte teplé rukavice na ochranu rukou.
Pevným stiskem omezovaný krevní oběh.
Nepřerušovaný provoz je škodlivější než provoz přerušovaný přestávkami.
Při pravidelném, dlouhodobém používání přístroje a při opakovaných projevech příznaků, např. mravenčení v prstech, studené prsty, vyhledejte lékaře.
Použití v rozporu s určením
Nebezpečí ohrožení života v důsledku řezných poranění
Přístroj používejte výhradně v souladu s určením.
Nůžky na větve jsou určeny výhradně k soukromému použití.
Přístroj je určen pouze pro venkovní použití.
Z bezpečnostních důvodů se musí přístroj vždy bezpečně držet oběma rukama.
Přístroj je určen k řezání a odvětvování malých větví a větviček (maximální tloušťka větví viz Technické údaje). Uživatel přitom stojí bezpečně na zemi.
Jakékoli jiné použití, např. řezání předmětů, které nejsou ze dřeva, je nepřípustné. Za ohrožení nastalá v důsledku nepřípustného použití nese odpovědnost sám uživatel.
Obalové materiály jsou recyklovatelné. Obaly prosím likvidujte ekologickým způsobem.
Elektrické a elektronické přístroje obsahují hodnotné recyklovatelné materiály a často součásti, jako baterie, akumulátory nebo olej, které mohou při chybném zacházení nebo likvidaci představovat potenciální nebezpečí pro lidské zdraví nebo pro životní prostředí. Pro řádný provoz přístroje jsou však tyto součásti nezbytné. Přístroje označené tímto symbolem se nesmí likvidovat s domovním odpadem.
Aktuální informace k obsaženým látkám naleznete na stránkách: www.kaercher.com/REACH
Používejte pouze originální příslušenství a náhradní díly, které Vám zaručují bezpečný a bezporuchový provoz přístroje.
Informace o příslušenství a náhradních dílech naleznete na stránkách www.kaercher.com.
Rozsah dodávky přístroje je vyobrazen na obalu. Při vybalení zkontrolujte úplnost obsahu. V případě chybějícího příslušenství nebo výskytu poškození při přepravě informujte prosím Vašeho prodejce.
![]() | Obecná výstražná značka |
![]() | Před uvedením do provozu si přečtěte návod k použití a všechny bezpečnostní pokyny. |
![]() | Při práci s přístrojem noste neklouzavé a pevné ochranné rukavice. |
![]() | Při práci s přístrojem používejte protiskluzovou bezpečnostní obuv. |
![]() | Při práci s přístrojem používejte vhodnou ochranu zraku a sluchu. |
![]() | Nevystavujte přístroj dešti ani vlhkému prostředí. |
![]() | Ohrožení elektrickým proudem. Při práci s přístrojem udržujte minimální vzdálenost 10 m od venkovních vedení. |
![]() | Nebezpečí od vymrštěných předmětů. Držte všechny přihlížející, zejména děti a domácí zvířata, v bezpečné vzdálenosti minimálně 15 m od pracovní oblasti. |
![]() | Nesahejte rukou na čepele. |
Tento návod k použití obsahuje popis maximálního vybavení. V závislosti na daném modelu existují rozdíly v rozsahu dodávky (viz obal).
* Není součástí objemu dodávky
Přístroj se může provozovat s akumulátorovým blokem 18 V Kärcher Battery Power.
Odstraňte chránič nože.
Hák namontujte pomocí vhodného křížového šroubováku.
Zasuňte akumulátorový blok do úchytu v přístroji, až slyšitelně zaskočí.
Zkontrolujte strom a větve, zda nevykazují vady jako např. hnilobu nebo zda nejsou napnuté.
Přístroj držte pevně oběma rukama.
Hákem odstraňte uvolněnou kůru nebo větve.
Stiskněte tlačítko na odjištění hlavního spínače.
Stiskněte hlavní spínač.
Přístroj se spustí.
Uvolněte hlavní spínač.
Přístroj se zastaví.
Dřevěné štěpky nebo kůra mohou způsobit zablokování řezacích nožů.
Odstranění zablokování
Riziko řezného poranění ostrým nožem nebo ostrými předměty
Používejte ochranné rukavice, pokud provádíte kontrolu nebo odstraňujete zablokování.
Stiskněte hlavní spínač 3 - 4krát.
Pokud blokování dále přetrvává, postupujte následovně:
Odstraňte akupack (viz kapitola Odstranění akupacku).
Kusem dřeva nebo gumovou paličkou opatrně klepejte na řezací nůž, dokud se blokace neuvolní. Držte ruce od čepelí, protože se po odstranění blokace mohou náhle rozevřít.
Zkontrolujte, zda se řezací nože mohou volně pohybovat, v případě potřeby je kartáčem zbavte cizích látek.
Namontujte akumulátorový blok (viz kapitola Montáž akupacku).
Před dalším řezáním stiskněte hlavní spínač, aby se řezací nože úplně rozevřely.
Při delším přerušení práce vyjměte akupack z přístroje a zajistěte ho proti nepovolanému použití.
Vytáhněte tlačítko k odjištění akupacku ve směru k akupacku.
Stiskněte tlačítko k odjištění akupacku, abyste akupack uvolnili.
Vyjměte akupack z přístroje.
Vyjměte akupack z přístroje (viz kapitolu Odstranění akupacku).
Vyčistěte přístroj (viz kapitolu Čištění stroje).
Nedodržení hmotnosti
Nebezpečí úrazu a poškození
Při přepravě vezměte v úvahu hmotnost stroje.
Nekontrolovaný rozběh
Řezné poranění
Před přepravou vyjměte akumulátor z přístroje.
Přístroj přepravujte jen s nasazeným chráničem nože.
Při přepravě ve vozidlech zajistěte přístroj proti sklouznutí a převrácení.
Před delším skladováním přístroj vyčistěte (viz kapitola Čištění stroje).
Nedodržení hmotnosti
Nebezpečí úrazu a poškození
Při skladování vezměte v úvahu hmotnost přístroje.
Nekontrolovaný rozběh
Řezné poranění
Před skladováním vyjměte akumulátor z přístroje.
Přístroj skladujte jen s nasazeným chráničem nože.
Hák sejměte vhodným křížovým šroubovákem.
Vždy nasazujte chránič nože.
Přístroj uložte na suchém a dobře větraném místě. Uložte jej mimo dosah korozivních látek, jako jsou zahradní chemikálie a odmrazovací soli. Přístroj neukládejte venku.
Nekontrolovaný rozběh
Řezné poranění
Před prováděním veškerých prací na přístroji z něho vyjměte akumulátor.
Ostrý řezací nůž
Řezná poranění
Při všech pracích na řezacím noži noste ochranné rukavice.
Nesprávně provedené čištění
Poškození pouzdra
K čištění pouzdra nepoužívejte rozpouštědla.
Pro odstranění nečistot (prach, olej nebo mazivo) používejte čisté utěrky.
Kontakt s chemikáliemi
Poškození plastových dílů
Zabraňte kontaktu plastových dílů s chemickými látkami, jako např. brzdová kapalina, benzín, produkty na bázi ropy nebo odstraňovač rzi.
Odstraňte akupack (viz kapitola Odstranění akupacku).
Kartáčem zbavte řezací nůž odřezků a nečistot.
Pouzdro vyčistěte měkkou, suchou utěrkou.
Pro zachování kvality řezacího nože doporučujeme řezací nože po každém použití naolejovat.
Dosáhnete velmi dobrého výsledku, pokud použijete nízkoviskózní strojní olej nebo olej ve spreji.
Přístroj položte na rovnou podložku.
Olej naneste na řezací nůž.
Před každým uvedením do provozu se musí provést následující údržbářské činnosti:
Zkontrolujte, zda nedošlo k poškození přístroje.
Zkontrolujte pevné utažení všech čepů, matic a šroubů.
Zkontrolujte ostrost řezacího nože. Tupé řezací nože vyměňte.
Poruchy mají často jednoduché příčiny, které můžete sami odstranit pomocí následujícího přehledu. V případě pochybností nebo při zde neuvedených poruchách se prosím obraťte na autorizovaný zákaznický servis.
S rostoucí dobou užívání se i přes dobrou péči sníží kapacita akupacku, což znamená, že i ve stavu plného nabití nebude již dosaženo plné doby chodu. To nepředstavuje žádnou vadu.
Přístroj se nerozbíhá
Příčina:
Akupack je vybitý.
Odstranění:
Nabijte akupack.
Přístroj se nerozbíhá
Příčina:
Akupack je vadný.
Odstranění:
Vyměňte akupack.
Přístroj se nerozbíhá
Příčina:
Akupack není správně vložen.
Odstranění:
Zasunujte akupack do uchycení, dokud nezacvakne.
Příčina:
Řezací nůž je zablokovaný řezaným materiálem.
Odstranění:
Odstraňte odřezky.
Přístroj se zastavuje během provozu
Příčina:
Akumulátor je přehřátý
Odstranění:
Přerušte práci a vyčkejte, dokud nebude teplota akumulátoru opět ležet v normálním rozsahu.
Přístroj se zastavuje během provozu
Příčina:
Motor je přehřátý
Odstranění:
Přerušte práci a nechejte motor vychladnout.
V každé zemi platí záruční podmínky vydané naší příslušnou odbytovou společností. Případné závady Vašeho přístroje odstraníme během záruční lhůty bezplatně, pokud jsou zaviněny vadou materiálu nebo výrobní vadou. V záručním případě se prosím obraťte s dokladem o koupi na Vašeho prodejce nebo na nejbližší autorizované servisní středisko.
(Adresa viz zadní stranu)
Výkonnostní údaje přístroje | |
Provozní napětí | 18 V |
Průměr řezaného materiálu, měkké dřevo (max.) | 32 mm |
Průměr řezaného materiálu, tvrdé dřevo (max.) | 28 mm |
Trvání řezného cyklu / pauza | 10 / 7 s |
Zjištěné hodnoty podle EN 60745-1 | |
Hladina akustického tlaku LpA | 70,8 dB(A) |
Nejistota KpA | XX dB(A) |
Hladina akustického výkonu LWA | 81,8 dB(A) |
Nejistota KWA | XX dB(A) |
Hodnota vibrací ruky a paže u přední rukojeti | 0,5 m/s2 |
Hodnota vibrací ruky a paže u zadní rukojeti | 0,7 m/s2 |
Nejistota K | 3,0 m/s2 |
Rozměry a hmotnosti | |
Délka x šířka x výška | 910 x 190 x 95 mm |
Hmotnost (bez akumulátorového bloku) | 2,4 kg |
Uvedená hodnota vibrací byla naměřena standardním testovacím postupem a smí se použít k porovnávání přístrojů.
Uvedená hodnota vibrací se smí používat k předběžnému posouzení zatížení.
V závislosti na způsobu, jak se přístroj používá, se může emise kmitání během momentálního použití přístroje lišit od uvedené celkové hodnoty.
Několikahodinové nepřerušované používání přístroje může způsobit pocit hluchoty.
Používejte teplé rukavice na ochranu rukou.
Pravidelně zařazujte pracovní přestávky.
Prohlašujeme tímto, že níže uvedený stroj na základě svého provedení a druhu konstrukce, jakož i v provedení námi uváděném na trh, vyhovuje příslušným základním bezpečnostním a zdravotním požadavkům podle směrnic EU. V případě provedení námi neschválené změny stroje ztrácí toto prohlášení svoji platnost.
Výrobek: Akumulátorové nůžky na větve
Typ: 1.444-020.0
Příslušné směrnice EU2006/42/ES (+2009/127/ES)
2011/65/EU
2014/30/EU
Aplikované harmonizované normyEN 55014-1: 2017
EN 55014-2: 2015
EN 60745-1:2009+A11:2010
EN 50581: 2012
EN ISO 12100: 2010
Níže podepsaní jednají z pověření a se zplnomocněním vedení společnosti.
Zmocněnec pro dokumentaci:
S. Reiser
Alfred Kärcher SE & Co. KG
Alfred-Kärcher-Str. 28 - 40
71364 Winnenden (Německo)
Tel.: +49 7195 14-0
Fax: +49 7195 14-2212
Winnenden, 2018/07/01